Maldivler Nerede?

Asya kıtasında yer alan Maldivler, Afrika’nın doğusundaki Hint Okyanusu’nda yer almaktadır. Maldiv Adaları Türkiye’ye yaklaşık 5.500 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Bir Uzakdoğu ülkesi olan Maldivler Cumhuriyeti aynı zamanda Hindistan’a komşudur. Sri Lanka’ya 750 kilometre uzaklıkta bulunan bu tropik adalar topluluğu Hint Okyanusu’nun en güzel yerlerinin başında gelmektedir.

1200 adadan oluşan Maldivler’in 200 adasında yaşam vardır. Maldiv Adaları’nın 110 tanesi inanılmaz bir gelişim göstererek dünya ve ülke turizmine büyük katkı sağlamaktadır.

Her türlü aktivitenin bulunduğu, hizmet konusunda ve kalitesinde sınır tanımayan Maldivler, egzotik Asya ülkelerinin kendisine has özelliklerini de kendisinde barındırmaktadır.

Ülkeye has yemek kültürü, natürel doğası, el değmemiş kumsalları, bembeyaz ve sapsarı kumlarıyla, turkuaz rengi deniziyle Maldiv Adaları Hint Okyanusu’nun incisi olarak adlandırılır.

Her yıl dünyanın her yanından 1 milyonu aşkın turistin ziyaret ettiği Maldivler’e birbirirden ünlü isimler de akın etmektedir.

Maldivler’e ulaşım direk uçuşlar ve aktarmalı uçuşlar ile gerçekleşir. Türk Hava Yolları’nın direk uçuşları ile Maldiv Adaları’na yaklaşık 8 saat havada kalış süresi ile ulaşılabilirken Qatar Hava Yolları ile Doha aktarmalı Emirates Havayolları ile Dubai aktarmalı seyahatler planlanabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için Maldivler’de vize uygulaması yoktur. Sadece pasaportların geçerlilik süresi seyahat başlangıcından itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.