Yeni evlenen çiftlerin balayını geçirmek için her zaman ilk tercih olan Maldivler, dünyanın en güzel kumsallarına sahip Hint Okyanusu’nda yer almaktadır.

Turkuaz renkli denizin çevrelediği Maldiv Adaları ‘na dünyanın her tarafından turistler akın etse de, özellikle balayını geçirmeye gelen yeni evli çiftler ile dolup taşar.

Maldivler’e Nasıl Gidilir?

Yeni evli çiftlerin başbaşa romantik bir tatil geçirmeleri için en doğru adres olan Maldivler’e, Türkiye’den yaklaşık 9 saatlik direkt uçak yolculuğu ile ulaşılmaktadır.

Maldivler’e ayrıca aktarmalı uçuşlar ile de gidebilirsiniz. Emirates Hava Yolları (Dubai aktarmalı) ve Qatar Hava Yolları (Doha aktarmalı) ortalama 12 saatlik bir yolculuk sonrası cennet adalara ulaşabilirsiniz.

Hint Okyanusu’nda bulunan Maldivler Asya kıtasının en küçük devletidir.

Küresel ısınma nedeniyle gelecek yüzyıl sular altında kalacağı tahmin edilen Maldiv Adaları, belki de yeryüzünde bu denli el değmemiş kalabilen tek ülke konumundadır.

Maldivler Balayı Turu

Muhteşem bir deniz, bembeyaz kumsallar, palmiye ağaçlarının bulunduğu adalardaki son derece lüks su üstünde bulunan villalarda unutulmaz bir balayı tatili için Maldivler Balayı Turu sizi bekliyor.

Hint Okyanusu’nun turkuaz denizinin ve kumunun tadını çıkarmaya gelen ve beklentileri en güzel şekilde karşılayan Maldivler’de balayı çiftleri için özel hazırlanan romantik akşam yemekleri de unutulmaz arasındaki yerini alır.

Dünyanın en iyi dalış yerlerine de sahip olan Maldivler 1200 adadan oluşurken, bunlardan yalnızca 200’nün üstünde yaşam bulunmaktadır.

Maldivler’e Ne Zaman Gidilir?

Yıl boyunca her mevsim gidilebilen ve tatilcilerin akınına uğrayan Maldivler’de en iyi zaman ise Kasım ve Nisan ayları olarak bilinmektedir.

Maldivler’in el değmemiş Tropik Adalar ında tekne gezintileri, özel spa masajı, gece yapılan eğlenceler de balayı çiftlerinin unutamayacağı anılar arasındaki yerini almakta.

Balayı çiftlerinin unutulmaz anlar yaşadığı, turkuaz rengi denizinin güzelliği kartpostallara yansıyan, yeryüzünün cenneti Maldivler, dalış meraklarının da uğrak yeridir.

Maldivler, dünyanın en iyi dalış noktalarını da barındırmakta. Maldivler Dalış Turları ile muhteşem resifler ve su altı güzelliklerin ile baş döndüren Maldivler’de balayını geçiren çiftler denizin altındaki muhteşem dünyayı keşfederken, rengarenk tropik balıklar ile birlikte yüzmenin tadını da çıkarırlar.

Rüya Gibi Bir Balayı için Maldivler Turu

Rüya gibi bir balayı tatili sunan Maldivler’de okyanusun renkli dünyasının keşfetmenin yanı sıra tekne ile el değmemiş ve yaşam olmayan diğer adalara yapılan turlar gibi çeşitli aktiviteler de yeni evli çiftlerin en güzel şekilde vakit geçirmesini sağlamaktadır.

Maldivler’de balayı çiftlerine özel spa masajı, el değmemiş kumsallarda yürüyüş, dünya mutfağının yanı sıra yerel yemeklerden oluşan zengin menülerle okyanus manzarasına karşı oldukça romantik akşam yemekleri balayı için Maldivler’i tercih eden çiftleri için unutulmaz arasında olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.