Maldivler'e Ne Zaman Gidilir?

Dört mevsim de sıcak ve tropikal iklime sahip olan Maldivler’e her zaman gidebilirsiniz. Ancak kış mevsiminde yağışlara dikkat edilmesi gerekebilir.

Maldivler’e giderken yağışlı ve aşırı sıcak sezona dikkat etmek gerekiyor. Aralık ve Nisan arasında; havanın sıcak, rutubetin düşük ve yağış ihtimalinin en az olduğu kuru sezondur.

Mayıs ile Kasım arası ise yağışın olduğu, rutubetin arttığı aylardır. Bol yağmurlu ekvator ikliminde bulunan Maldiv Adaları’na yıl boyu her mevsim gidilebilse de Mayıs’tan Ekim’e kadar yağışlı olabilir.

Maldivler’de muson yağmurları ve yağmur oranının en çok olduğu dönem Mayıs ile Kasım ayları arasıdır. İklim olarak farklı adalara da sahip ülkenin ortalamada en sıcak ayı Nisan’dır. En soğuk ayı Aralık olsa da Ocak – Şubat gibi bize göre kış aylarında sıcaklık zaman zaman 30 derecenin üzerine bile çıkmaktadır.

Kavurucu sıcaklardan sonra toprağı serinleten bu yağmurlar Maldivlerin bir parçası olup, birden başlayıp biten bu yağmurları izlemek de ayrı bir keyiftir.

Maldivler’e gittiğinizde yanınızda korunaklı bir çantanız yoksa yağmur altında dolaşırken yanınızda dijital ekipman bulundurmamaya özen gösterin. Ve yanınızda sağlam bir şemsiye de bulundurmayı unutmayın.

Maldivler’de bulunan tüm otellerde şemsiye hizmeti verilmektedir. Cennet adalar Maldivler’de çok kısa süren ama oldukça fazla yağan yağmurun altında dolaşmanın keyfini de çıkarın. Hatta deniz ya da havuza girmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.